Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

4 Büyük Şehir, 14 Yeni Otel

15 Mayıs 2023
4 Büyük Şehir, 14 Yeni Otel

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden en görkemli otel açılışları…

Paris

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehri unvanını kimseye kaptırmayan Paris, 2023’ü yeni otelleriyle karşıladı. 56 odalı Maison Delano Paris, 18’inci yüzyıldan kalma tarihi bir Paris apartmanında hayata geçti. 1 Nisan’da açılışı gerçekleşen otelin en iddialı olduğu konulardan biri; üç Michelin yıldızlı şef Dani García’nın yönetimindeki mutfağı… 17’nci yüzyılın Paris’ine gönderme yapan dekorasyonuyla karakter sahibi otellerde konaklamayı sevenlere hitap eden Le Grand Mazarin, 15 Haziran’da 50 misafir odası ve 11 süitiyle beklenen açılışını yapacak. Champs-Elysees’nin yeni adreslerinden Le Château des Fleurs ve Notre Dame Katedrali’ne yürüyüş mesafesindeki Hôtel Dames des Arts şehrin yeni sanat otelleri olarak öne çıkacak.

4 Büyük Şehir, 14 Yeni Otel
Hôtel Dames des Arts

Roma

Ebedi Şehir’de geçtiğimiz haftalarda kapılarını açan Six Senses Rome, Piazza di San Marcello’daki konumuyla önem kazanıyor. Otelin Roma manzaralarıyla büyüleyen teras restoranı şehrin popüler adresleri arasına girdi bile… Roma’daki bir diğer önemli açılış, 9 Haziran’da hizmete girecek olan Bvlgari Rome. 1930’lardan kalma tarihi bir binayı mesken tutan otelde Michelin yıldızlı şef Niko Romito’nun açacağı Il Ristorante, şehrin yeni buluşma adresi olacak…  16 Mayıs’ta misafir kabul etmeye başlayacak olan The Rome Edition ise dünyada benzeri olmadığını iddia ettiği devasa balkonlu Penthouse daireleri ve terasta konumlandırdığı açık yüzme havuzuyla adından söz ettiriyor.

4 Büyük Şehir, 14 Yeni Otel
Bvlgari Rome

Londra

İkinci Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill’in merkez karargâh olarak kullandığı Old War Office binasında bu yaz açılması beklenen Raffles London at the OWO, farklı mutfaklardan örnekler sunacak 11 restoranı ve üç barıyla Londra’nın eğlence hayatının yeni adresi olacak. Açılışı heyecanla beklenen bir başka lüks marka, Six Senses London, Art Deco mimarisiyle şehrin ikon yapılarından eski The Whiteley departman mağazasının binasında yer alacak. Geçtiğimiz hafta kapılarını açan Art’otel London Battersea, genç nesli cezbedecek dekorasyonu ve hizmet anlayışıyla tam bir sanat oteli. Heyecanla beklenen Mandarin Oriental Mayfair’in ise 2023 sonbaharında açılış yapması bekleniyor.

4 Büyük Şehir, 14 Yeni Otel
Art’otel London Battersea

New York

New York son dönemde bohem butik otellerin açılışlarına şahitlik ediyor. The Fifth Avenue Hotel, bunlardan biri. 19’uncu yüzyılın ikinci yarısından kalma bir Yaldızlı Çağ binası olan The Mansion ve 24 katlı yepyeni bir cam yapı olan The Tower adlı yan yana iki binada yer alan 153 odalı otel, sıra dışı tasarımıyla büyük beğeni topluyor. New York’un bir diğer şaşaalı otel açılışı da İngiliz iş adamı Sir Richard Branson’dan geldi. Şehrin yeni cazibe merkezi NoMad’da hizmete giren Virgin Hotels New York City, 39 kata yayılan 460 oda, süit ve penthouse daireden oluşuyor. Tribeca’da açılan Hotel Barriere Fouquet’s New York ise dünyaca ünlü tasarımcıMartin Brudnizki tarafından dekore edilen 97 muhteşem misafir odasında Fransız romantizmi vaat ediyor.

4 Büyük Şehir, 14 Yeni Otel
The Fifth Avenue Hotel