2022 Emmy Ödülleri’nin Kazananları

74’üncü Emmy Ödülleri geçtiğimiz gece sahiplerini buldu.

Bu sene 74’üncüsü düzenlenen Emmy Ödülleri, geçtiğimiz gece Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Geçtiğimiz günlerde ekranlara veda eden “Better Call Saul”, 46 daldaki adaylığına rağmen törenden eli boş dönerken “Succession” ve “Ted Lasso” törenin ses getiren yapımları oldu. Gecenin bir diğer ismi ise “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü alan Zendaya’ydı.

“Better Call Saul”, “Euprohia” ve “Squid Game” gibi dizilerin de aday olduğu “En İyi Dram Dizisi” ödülünün sahibi “Succession” oldu. Dizi, bununla birlikte dört ödül daha alırken yapımcısı HBO ise son sekiz sene içerisinde altıncı defa “En İyi Dram” dizisi ödülünün sahibi oldu.

Matthew Macfadyen, dizideki performansıyla drama dalında “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

“En İyi Komedi Dizisi” ödülü Ted Lasso’nun olurken komedi dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü de dizideki performansıyla Jason Sudeikis’e gitti. Amerikalı oyuncu, geçtiğimiz sene de aynı ödülün sahibi olmuştu. Drama dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi ise “Squid Game”deki performansıyla Lee Jung-jae oldu. Dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk ise drama dalında “En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi oldu.

“Ted Lasso”dan bir sahne

Komedi dalında “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi “Hacks”teki rolüyle Jean Smart olurken drama dalında ise “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü Zendaya’nın oldu. “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü ikinci defa kucaklayan Zendaya, bu ödülü iki kez alan en genç kadın oyuncu olarak da bir ilke imza atmayı başardı.

Ödül Listesi

En İyi Dram Dizisi

“Succession”

En İyi Komedi Dizisi  

“Ted Lasso”

En İyi Mini Dizi

“The White Lotus”

En İyi Kadın Oyuncu (Dram)

Zendaya (“Euphoria”)

En İyi Erkek Oyuncu (Dram)

Lee Jung-jae (“Squid Game”)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

Jean Smart (“Hacks”)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)

En İyi Yönetmen (Dram)

Hwang Dong-hyuk (“Squid Game”)

En İyi Yönetmen (Komedi)

MJ Dalaney (“Ted Lasso”)

En İyi Senaryo (Dram)

Jesse Armstrong (“Succession”)

En İyi Senaryo (Komedi)

Quinta Brunson (“Abbott Elementary”)

En İyi Senaryo (Mini Dizi)

Mike White (“The White Lotus”)

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir