Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli

9 Temmuz 2022
Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli

Komşuya tatile gitmek isteyenler için güncel bir rehber…

sebnemdenktas.com

Nobu Hotel Santorini

Adanın hareketli kuzeydoğu kıyılarında yer alan Nobu Hotel Santorini, Yunan Adaları’na dünyaca ünlü markanın rüzgârını getirdi. Eşine az rastlanır mimarideki çift katlı sonsuzluk havuzu ve beyaza bürünmüş 25 odasıyla bu yaz misafirlerini ağırlamaya başlayan Nobu Hotel Santorini tabii ki otel hizmeti kadar mutfağıyla da önemli bir uğrak noktası olacak. Zira ödüllü Nobu restoranda şimdiden rezervasyon listeleri oluştu bile… Son teknoloji bir fitness merkezine de sahip olan otelin özellikle havuzlu villaları Santorini’de muhteşem bir yaz tatili için ilk tercihlerden olmalı…

Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli

Kalesma Mykonos

Yunanistan’ın belki de en renkli ve hareketli adası olan Mykonos’un sessiz ve huzurlu kuzeybatısında hem gündoğumu hem de günbatımı manzaraları sunan ayrıcalıklı konumuyla Kalesma Mykonos, 2022’nin en çok konuşulan otellerinden biri. Adanın doğal ve kültürel mirasından ilhamla tasarlanan bu kusursuz Akdeniz resort’u Ornos Körfezi’nin turkuvaz sularıyla yıkanan bembeyaz mimarisiyle öne çıkıyor. Oteldeki 25 süit ve iki villanın her biri ısıtmalı sonsuzluk havuzlarına sahip. Açık hava restoranı Pere Ubu ise bu yaz Yunan Adaları’nın bir numaralı yeme-içme adreslerinden biri oldu…

Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli

OKU

Sadece yetişkinleri kabul eden ve bu özelliğiyle balayı çiftleri tarafından sıklıkla tercih edilen OKU, Kos Adası’nın yeni favorisi… Oldukça geniş oda ve süitlerin yanı sıra gözlerden uzak bir noktada konumlanan villalar, minimal çizgileri ve egzotik dekoratif objeleriyle öne çıkıyor. Yemyeşil bahçeler içindeki tek ya da iki katlı kübist villalar geleneksel bir Yunan köyünü andıran mimarileriyle OKU’yu klasik bir otel olmaktan çıkarıyor âdeta. Gerek doğadan ilham alan dekorasyonu gerek her gün düzenlenen profesyonel yoga ve meditasyon seanslarıyla Oku bohem bir yaşam tarzını adalara taşıyor.

Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli

The Rooster

Yunan Adaları’nda planlayacağınız yaz tatilinizi hem deniz hem de çiftlik hayatıyla birleştirmek ister misiniz? Sağlıklı yaşama önem veren, kalabalıklardan uzak bir Yunan adasında sakin bir tatil geçirmek isteyenleri fazlasıyla mutlu edecek yepyeni bir otel The Rooster… Antiparos adasındaki bu yeni wellness resort’unda sadece 16 villa ve bir çiftlik evi yer alıyor. “The House of Healing” adı verilen iyileşme merkezinde ruh ve bedene zindelik katacak Ayurvedik terapiler ve egzersizler, deniz ve güneşle buluşacağınız saatlerin dışında gerçek anlamda dinlenip iyileşerek eve dönmenize yardımcı olacak.

Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli

Cali Mykonos

Doğayı dinleyerek gelişen bir mimari anlayıştan doğan kusursuz bir konaklama seçeneği daha… Kendine ait muhteşem bir plajda, tümü havuzlu, teraslı ve Ege Denizi manzaralı 40 lüks villadan oluşan Cali Mykonos, 2022’de açılışı heyecanla beklenen bir başka Ege resort’u oldu. Deniz suyu içeren 110 metrelik sonsuzluk havuzu eşine az rastlanır bir deneyim sunuyor. Bünyesinde iddialı bir sanat galerisi bulunduran otel, tamamen Yunan mutfağına atfedilen ve dünyaca ünlü Yunan şef Lefteris Lazarou tarafından yönetilen geleneksel restoranıyla da beğeni topluyor.

Yunan Adaları’nın En Yeni 5 Oteli