Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Watches and Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri

17 Nisan 2024
Watches and Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri
Geçen hafta düzenlenen Watches and Wonders 2024’ün öne çıkan saatlerini bir araya getiriyoruz.

Dünyanın en büyük saatçilik fuarı Watches and Wonders 2024’ü arkamızda bıraktık. Fuar bu sene 9-15 Nisan tarihlerinde, Cenevre’deki kongre merkezi Palexpo’da düzenlendi. Geçtiğimiz edisyonda olduğu gibi son günlerinde halkın katılımına açık olan Watches and Wonders, saat dünyasının yoğun ilgisini gördü. Fuarın katılımcı marka sayısı, bu sene 48’den 54’e yükseldi.

Hacimli kasa boyutlarının ve farklı materyal kullanımlarının yanı sıra kadın saatlerindeki çeşitlilik de fuarda kendini gösterdi. Rolex ve kardeş markası Tudor’un sarı altın kullandığı modelleri, Patek Philippe’in mavi tonlarında bir denim kayışla tasarladığı Nautilus’u, Vacheron Constantin’in dünyanın en komplike saati The Berkley Grand Complication ya da IWC’nin 45 milyon yıl çalışabilen Ay evresi göstergesiyle Portugieser Eternal Calendar, Watches and Wonders 2024’ün öne çıkan saatlerinden bazıları oldu. Dünyanın en büyük saatçilik fuarı Watches and Wonders’ı uğurlarken fuardan radarımıza takılan saatleri bir araya getiriyoruz.

Patek Philippe Calatrava Pilot Alarm Travel Time 5520RG

Patek Philippe’in en dikkat çeken yeniliklerinden biri Calatrava Pilot Travel Time 5520RG oldu; saatin 42,2 mm çapındaki pembe altın kasasına kontrast yaratan beyaz altından butonlar eşlik ediyor. Saatin en ilgi çeken yanı ise şüphesiz alarm fonksiyonu.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri
Watches And Wonders

Hublot Big Bang MP-11 Water Blue Sapphire

Füzyon sanatıyla tanıdığımız Hublot, bu sene ilk defa buz mavisi safirden bir modelle karşımıza çıktı. 45 mm çapındaki buz mavisi kasaya, mavi renkteki güç rezervi göstergesini taşıyan ve mekanizmayı sergileyen kadran eşlik ediyor.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri
Watches And Wonders

Tag Heuer Carrera Skipper Chronograph

2023’te Carrera koleksiyonunun 60. yılını kutlayan Tag Heuer, bu sene Carrera Skipper serisini altın versiyonuyla genişletti. 1968 tarihli bir Skipper’dan ilham alan bu yeni model, mavi kadranla kontrast yaratan farklı renklerdeki alt kadranlarla tasarlanmış.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri
Watches And Wonders

Van Cleef & Arpels Lady Arpels Brise D’Été

Fuarın en poetik duraklarından biri yine Van Cleef Arpels saatleriydi. Lady Arpels Brise D’Été, kadranındaki yeşil dallı mavi çiçek motifleriyle fuarın en iç açıcı saatlerinden biriydi. Saatin 38 mm çapındaki beyaz altın kasası, pırlantalarla süslenmiş.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri
Watches And Wonders

H. Moser & Cie. Streamliner Tourbillon Skeleton

Geçtiğimiz sene fuara katılmayan bağımsız saat markası H. Moser & Cie., bu sene fuardaki yerini aldı. Açık iskelet kadranıyla mekanizma HMC 814’ü gözler önüne seren Streamliner Tourbillon Skeleton, kadrana entegre çelik bileziğiyle beğeni topladı.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri

Nomos Glashütte “Nomos Tangente 38 Date – 175 Watchmaking Glashütte”

Alman markası Nomos Glashütte, bu sene fuara ilk kez katılan markalardan biriydi. Markanın yeniliklerinden biri ise Tangente 38 serisine eklediği renkli kadranlar oldu. 175 adetle limitli Nomos Tangente 38 Date – 175 Watchmaking Glashütte Original serisindeki 31 referans, 31 farklı renkte kadranla geliyor.

Jaeger-LeCoultre Duometre Heliotourbillon Perpetual

Duometre Heliotourbillon Perpetual, 2100 yılında düzeltilmesi gereken sürekli daimi takvimi, üç eksenli tourbillonu, günü ve ayı gösteren alt kadranları ile Jaeger-LeCoultre’un beğenilen modellerinden biri. Yeni kalibre 388’in hayat verdiği model, 46 saatlik güç rezervine sahip.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri

Vacheron Constantin Patrimony Moon Phase Retrograde

Kadranın üst kısmında bir yarım çember halinde sıralanan ayın günleri, saat 6 konumu üstündeki Ay evresi göstergesi ve gri kadranıyla vintage bir görünüm sunan Patrimony Moon Phase Retrograde, 1950’lerden aldığı ilhamla beğeni toplayan Vacheron Constantin yeniliklerinden biriydi.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri

Panerai Submersible Tourbillon GMT Luna Rossa Experience Edition PAM01405

Panerai Watches and Wonders haftasında, resmi sponsoru olduğu Luna Rossa Prada Pirelli yelken takımı için beş yeni Submersible modeli duyurdu. Modellerden biri 20 adetle limitli olan Submersible Tourbillon GMT Luna Rossa Experience Edition PAM01405. 45 mm çapındaki modelin kasası, Luna Rossa teknelerinin karbon fiber gövdelerinden ilhamla tasarlanmış.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri

Montblanc 1858 Geosphere 0 Oxygen CARBO2

Yeni 1858 Geosphere 0 Oxygen CARBO2’nun kasası, geri dönüştürülmüş karbon fiber bazlı bir materyal olan CARBO2 kullanılarak tasarlanmış. 100 metreye kadar suya dayanıklı saatin kasa arkasında ise Mont Blanc Dağı’nın lazerle işlenmiş bir gravürünü görüyoruz.

Watches And Wonders 2024 Öne Çıkan Saatleri