Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks – Sonbahar / Kış Wishlist

14 Eylül 2023
Saatolog Picks – Sonbahar / Kış Wishlist

Eylül ayına adım attığımız an itibarıyla gardırobumuzu gözden geçirmeye başlıyoruz. Şehre, okula, ofise dönüş kendini en çok bu noktada hissettiriyor. Bir yandan eski rutinlerimize güncel alternatiflerle dönüş, bir yandan sezon trendleri derken, alışveriş listemiz ihtiyaçlar ve lüks arasında mekik dokuyor. Hal böyle olunca Saatolog editörleri olarak yeni sezon koleksiyonlarında yerini alan, bu sezon aklımıza takılan parçaları sizin için derledik. Alışveriş listenize eklemek isteyeceğiniz trend parçalar için okumaya devam edin. 

Paul Smith El Çantası 

Paraşüt kumaşının sokak stilindeki altın çağı, aksesuarlarda da etkisini gösteriyor. Form ve fonksiyon arasındaki iş birliği, şimdilerde utiliter parçaları trend haline getirirken, bu trende ayak uydurmak isterseniz yeni weekender çantanızı istediğiniz görünümünüze dahil edebilirsiniz. 

Casablanca Denim Ceket 

Mikro ya da makro fark etmeksizin, yeni sezonda neredeyse tüm denim parçalar logolarla ve desenlerle donatılmış durumda. Sokak stilinin önde gelen yeni ve güçlü markası Casablanca da bu trendi yakalamış durumda. Markanın alametifarikası monogram, yıkama tekniğiyle yeni denim ceketinizde arzı endam etsin istiyorsanız, geçiş mevsiminin favori parçasını sepetinize ekleyin. 

IWC Kol Saati 

Pandemi sonrasında etkisini hissettiren maksimalist, ışıltılı tavır, yerini sakinliğe, dinginliğe ve minimal bir duruşa bırakıyor. Gardırobunuza ve yaşam stilinize tesir eden bu trendi, aksesuarlarınıza da yansıtmak isterseniz, kol saatinizi güncelleyerek işe başlayabilirsiniz. Pilot’s Watch TOP GUN Black Aces Automatic 41mm Ceramic and Canvas Watch, sezonun minimal tavrına ayak uyduran kadranı, seramik tasarımı ve kanvas kayışıyla, modern bir görünümün anahtar parçası. 

Maison Margiela Eldiven 

Klasik bir deri eldivenin bir üst seviyeye taşıyamayacağı bir görünüm yok. Haliyle eldiven seçimi ekstra önemli bir konuma sahip. Margiela’nın tasarıma farklı bir perspektiften bakması da tam da bu yüzden. Markanın ikonik kum fırtınası eskitme yöntemiyle deforme edilen deri, klasik deri eldiven görünümüne modern bir hava katıyor. 

Polo Ralph Lauren Süveter 

Malum, “It’s Sweater Season”. Mevsim geçişinin en kurtarıcı parçası süveterler, saklandıkları yerlerden çıkmaya başlıyorlar. Tişörtlerin, ince trikoların yeni ve trendy tamamlayıcısı, sonbahar renklerinde ve desenlerinde daha da bir ilgi çekici oluyor. Ralph Lauren’in “cottage” estetiği, bu tasarımda karşımıza çıkıyor ve rüzgarı eksik olmayan sonbahar aylarında içimizi ısıtmaya söz veriyor. 

Smythson Ajanda 

Henüz sonbahara yeni giriş yaptık ama bu yeni yıl için hazırlık yapmayacağımız anlamına gelmesin. 2024 ajandanızı şimdiden wishlist’inize ekleyebilir, sezonun trend rengini yeni not defteriniz haline getirebilirsiniz. Smythson’ın ikonik krokodil dokulu ajandası, zamansız bir klasik ve takvimler 2024’ü gösterdiğinde de dikkat çekmeye devam edecek. 

Brunello Cucinelli Battaniye Tutacağı 

Sonbaharı daha romantik kılan hava şartları, yanınızdan ayırmayacağınız bir battaniyeyi de mevsim şartlarını göz önünde tuttuğumuzda salık veriyor. Brunello Cucinelli’nin İtalyan işçiliği, bu sefer daha küçük bir ölçekte, yeni battaniye tutacağınızda beliriveriyor. Deri sapları ve minik cep detayıyla kaşmir, yün battaniyelerin dokusuna zarar vermeden taşıma fırsatı sunacak bu tasarım, bizim şimdiden içimizi ısıttı. 

Jacquemus Çanta 

Fransız tasarımcı Jacquemus’ün her sezon it bag haline gelen tasarımları, bu sefer 90’lardan ilham alan bir formda karşımızda. Le Bisou el çantası, adından mütevellit minik bir öpücük gibi, görünümünüze hareket katmak için raflarda yerini aldı. Fransız minimalizmini, 90’lar estetiğiyle bir araya getirmeyi yeni sezonda sahiplenecek okuyucularımız, alışveriş listesine ekleyebilir.