Saatolog Picks – Eylül Ayının En İyi Netflix İçerikleri

Sonbaharın yüzünü iyice göstermesiyle birlikte, pandemideki gibi bir şekilde olmasa da, kendi kabuğumuza doğru çekilmeye ufak ufak başlıyoruz. Sonbahar akşamlarını keyifli hale getirecek alternatifleri de uzun uzadıya sıralıyoruz. Hal böyle olunca işe, pratik çözümlerden başlıyoruz ve birkaç tıkla erişebileceğiniz ve Eylül ayında izleyebileceğiniz en iyi Netflix içeriklerini paylaşıyoruz.

Blood Brothers Malcolm X & Muhammad Ali

İlk bakışta iki farklı uç noktanın ortak bir paydada buluşması pek mümkün gibi görünmese de insan hakları savunucusu Malcolm X ve tüm zamanların en iyi boksörü olarak nitelendiğinde eksik hissettirmeyen Muhammed Ali arasındaki çalkantılı ilişkiyi anlatan biyografik çalışma, Netflix’te sürükleyici ve etkileyici bir konunun peşinden gitmek isteyenlere önerimiz.

Countdown: Inspiration4 Mission to Space

Artık uzaya yolculuğun neredeyse ticarileştiği bir süreçte, yörüngeye girecek ve tamamı sivillerden oluşan bir uzay aracının başından geçen maceraları konu alan belgesel, ekran karşısına geçen herkesin uzaya ilk yolculuğunu gerçekleştirmiş kadar iyi hissedeceğini iddia ediyor.

Money Heist Part 5

Yayına girdiği günden itibaren oldukça geniş bir fan kitlesine ulaşan dizi, İspanya’da 2.4 milyon Euro’nun çalınmasıyla gelişen ve yetkililer ile soyguncular arasındaki ilişkiye odaklanan etkili bir yapım. İki taraf arasındaki ilişkilerin mütemadiyen değişmesi, diziye heyecan katarken, beşinci sezonun nasıl bir adrenalin aşılayacağı merak konusu.

Ada Twist, Scientist

Ada Twist adındaki animasyon karakterimizin, bilimsel deneyler, arkadaşlık ve dostluk üzerinden insanlığa ve dünyaya yardım ettiği bu eğlenceli animasyon serisi, kulağa oldukça basit bir kurguya sahipmiş gibi gelse de, Ada Twist’i listenin en üst sıralarına taşıyan şey, prodüktörleri arasında Michelle ve Barack Obama’nın olması…

Lucifer

2016 yılından beri oldukça sıkı bir izleyici kitlesini peşinden yer altına sürükleyen, şeytanın en karizmatik hali Lucifer, eylül ayı itibarıyla son sezonunu yayınlıyor. Cehennemdeki görevinden sıkılan ve yer yüzüne çıkarak insanoğluna dair bilgi toplayan karakterimiz, ironik bir şekilde Melekler Şehri’ndeki son sezonuyla karşımızda.

Schumacher

Hiçbir yerde görülmeyen, özel röportajlar ve kamera kayıtlarıyla Michael Schumacher’in gizemli dünyasına adım atmak, hem göze hem kulağa çok hoş geliyor. 7 kez Formula-1 birinciliğini göğüsleyen dünyaca ünlü yarışçının geçirdiği ski kazasından sonra belki de ilk kez geniş bir kitleye hitap ediyor olacağı bu belgesel, görülmeye değer.