Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Saatolog Picks: Babalar Günü’ne Geri Sayım

12 Haziran 2023
Saatolog Picks: Babalar Günü’ne Geri Sayım

Geçtiğimiz haftalarda ele aldığımız beachwear trendlerini bu hafta Babalar Günü ile ortak bir paydada buluşturmaya karar verdik. Malumunuz, önümüzdeki hafta bu özel günü kutluyoruz. Bir yandan yaklaşan tatilin heyecanı içindeyiz, havalar ısındı, güneş yüzünü gösterdi… Haliyle seçilen hediyeler de bu sıcak hava dalgasına kendini kaptırdı. Hal böyle olunca babanızın yüzünü güldürecek parçaları, Ege ve Akdeniz sahillerine yakışacak bir derleme arasından seçiyoruz. Hem trendleri, hem babanızı ne kadar çok sevdiğinizi yansıtacak bu parçalar, son dakika hediyelerinin de vazgeçilmezleri.

Havlu – Loewe

Saatolog Picks: Babalar Günü'Ne Geri Sayım
Saatolog Picks: Babalar Günü’Ne Geri Sayım

İspanyol lüks moda evinin altın çağını yaşadığı günlerde, markanın alametifarikası monogram deseni her yeri etkisi altına almış durumda. J. W. Anderson’ın kreatif direktörlüğünde yeni jenerasyonla eski tüketici arasındaki dengeyi bulan markanın bej-krem renklerindeki monogramlı havlusu, babanızın stiline çok yakışacak.

Deniz Şortu – Orlebar Brown, Marni

Sahil trendleri her gün biraz daha moda sektöründen rol çalar hale gelirken, deniz şortlarının bundan nasibini almadığı bir dünya düşünülemez. Lakin konu babanıza hediye almak olduğunda sınırları çok zorlamayıp, klasik ama stil sahibi parçalara yönelebilirsiniz. Orlebar Brown’un Paisley desenini ya da Marni’nin kült çiçek desenlerini babanızın stiline göre seçebilirsiniz.

Terlik – Dries Van Noten

Ege maviliklerine doğru yelken açtığınız bir tatile yakışacak ideal hediye Dries Van Noten imzalı bu terlik olabilir. Hem şehir içine, hem babanızın tekne tatiline yakışacak bu parça, kahverengi İtalyan derisine pofuduk bir görünüm katıyor ama tam sınırında durarak, klasik ve modern arasındaki dengeyi yakalıyor. Noten, bu terlikleri havuz kenarında ya da keten bir pantolonla kullanmayı sevdiğini söylüyorsa, babanız da aynı fikirde olabilir…

Şapka – Berluti, Loro Piana

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez aksesuarı, aynı zamanda son dakika anlarında seçilebilecek pratik hediyelerin de başında geliyor. Babanızın stiline ve karakterine göre farklı alternatiflere gidebileceğiniz şapka seçkisinde, biz tercihimizi Berluti’den ve Loro Piana’dan yana kullandık. Berluti’nin B’si genç babalara, Loro Piana’nın kült logosu, klasiklerden şaşmayanlara gelsin…

L’Objet – Tic Tac Toe Oyun Seti

Belki plaj çantalarının vazgeçilmezi değil ama babanızla geçireceğiniz keyifli zamanların demirbaşı olabilecek bir yol arkadaşı: 24 cm’lik bir tic tac toe oyun seti. Bu set, hem babalar gününde eğlenceli bir oyun serüvenine, hem de sonraki zamanlarda babanızın ofis masasında gülümsemeye yol açacak bir hediye.