Range Rover Evoque

Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Lüks Saat Markasından Gökdelen

21 Haziran 2023
Lüks Saat Markasından Gökdelen

Mücevher ve saat markası Jacob & Co., Dubaili gayrimenkul markası Burj Binghatti ile dünyanın en yüksek rezidans gökdelenini inşa ediyor.

Saat dünyasında her türlü işbirliğine aşinayız. Ancak Jacob & Co.’nun Dubaili gayrimenkul markası Binghatti ile yaptığı rezidans gördüğümüz tüm işbirliklerinin hepsinden biraz farklı. Dünyanın en yüksek konutlarından biri olacak Burj Binghatti Jacob & Co., görkemli mimarisiyle şimdiden “Dubai’nin baş tacı” olarak anılıyor.

Lüks Saat Markasından Gökdelen
Jacob & Co.

472,4 metre yüksekliğindeki New York’un meşhur gökdeleni Central Park’ı da aşarak 557 metre olması planlanan 103 katlı Burj Binghatti Jacob & Co., bünyesindeki villa ve köşklerle lüks konut mimarisine yeni bir boyut getiriyor. Dubai finans yaşamının kalbinin attığı Business Bay bölgesinde inşa edilen gökdelen, tüm Dubai siluetine bakan sonsuzluk havuzuyla Jacob & Co.’nun temsil ettiği horoloji ve mücevher dünyasından ilham alınarak tasarlanmış. Gökdelenin zirvesindeki elmas şeklindeki kuleler, Jacob & Co.’nun mücevherli tasarımlarına atıfta bulunuyor.

Lüks Saat Markasından Gökdelen
Jacob & Co.

“Jacob & Co. saatlerinin karmaşık horolojik mekanizmalarından ilham aldık ve bunları gökdelenin temel unsurlarına entegre ettik. Kulenin zirvesinde yer alan elmas şeklindeki kuleler gerçek bir tacı andırıyor, ki bu Jacob & Co.’nun ince kesilmiş mücevherlerinin tasarımından esinlenen eşsiz incelikli bir süsleme.”

Muhammad Binghatti, Binghatti CEO’su

Binghatti ve Jacob & Co., şu an için konut almak isteyen müşterilerin adaylıklarını kabul ediyor. Satın alma süreci ise müşteriye özel olacak bir prosedürde yürütülecek. Konut fiyatları hakkında iki markanın da doğrudan yaptığı bir açıklama olmasa da kimi haber sitelerine göre, 2,1 milyon dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor.

Lüks Saat Markasından Gökdelen
Jacob & Co.