Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Kış Aylarında Uygulanabilecek 5 Profesyonel Cilt Bakımı

11 Ocak 2023
Kış Aylarında Uygulanabilecek 5 Profesyonel Cilt Bakımı

Daha sağlıklı bir görünüme merhaba demenizi sağlayan, kış aylarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz 5 profesyonel cilt bakımını keşfedin.

Kış Aylarında Uygulanabilecek 5 Profesyonel Cilt Bakımı
5 Profesyonel Cilt Bakımı

Söz konusu profesyonel cilt bakımı olduğunda daha etkili sonuçlar almak kaçınılmaz. Ancak etkisi yüksek bu uygulamalar cilt üzerinde belirli bir stres yaratıyor ve cilt tipinden çevresel şartlara kadar birçok noktayı göz önünde bulundurmanız gerekebiliyor. Cildi fazla yormadan şikâyetlerinize cevap veren ve daha sağlıklı bir görünüme merhaba demenizi sağlayan, kış aylarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz 5 profesyonel cilt bakımını keşfedin.

Hydrafacial

Cildinize tüm aşamaları uygulayan, 360 derece bir bakım istiyorsanız Hydrafacial’ı ilk tercihleriniz arasına yerleştirin. Yaşlanma karşıtı ve cilt yenileyici bir bakım türü olan Hydrafacial, birkaç aşamadan oluşuyor. Öncelikle vakumlu başlıkla cilt derinlemesine temizliyor ve hassasiyet vermeyecek şekilde mikro ölçekte soyuluyor. Yenilenmeye hazır hale gelen cilde şikayetlere yönelik olarak leke giderici ürünlerden sıkılaştırıcı formüllere kadar birçok farklı serum uygulanıyor, hiyalüronik asitle cilt derinlemesine nemlendiriliyor. Son olarak LED teknolojisiyle cilt sıkılaştırılıyor ve bakterilerden kurtuluyor.

Hydrafacial’ın avantajları ne? Derinlemesine arındırma, bakım ve sıkılaştırma işlemleri sonucunda cilt yumuşacık oluyor, pürüzsüzleşiyor ve sağlıkla parlıyor. Acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanan Hydrafacial’ın sonucunda ciltte tahriş ya da ödem oluşmuyor, tüm süreç gayet konforlu bir şekilde ilerliyor.

Thermage

Dolgu ve botoks yaptırmadan, ameliyatsız yüz germe dendiğinde akla gelen ilk işlemlerden olan thermage, tek seansta uzun süreli çözüm arayanlar için birebir. Cilt ve cilt altı dokuları üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki yaratan bu uygulama, başarısını radyofrekans dalgaları (RF) kullanarak sağlıyor. Cildin iskeleti diyebileceğimiz kolajen dokuyu uyaran bu dalgalar, kolajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlıyor.

Thermage’ı öne çıkaran özelliklere gelirsek… Bu tedavi güvenli bir şekilde sadece yüz ve göz çevresinde değil, karın, kollar ve bacaklar gibi vücudun birçok bölgesinde kullanılabiliyor. Thermage’ın sonuçları uygulamanın hemen ardından ortaya çıkıyor ve 6. aya kadar artarak maksimum seviyeye ulaşıyor. Uygulama cilt yapısına göre yaklaşık iki yıl boyunca etkisini sürdürüyor.

Somon DNA

Elastikiyetini geri kazanmış, canlı, yenilenmiş ve güçlü bir cilt için tercih edebileceğiniz uygulamalardan birisi de Somon DNA. Somon balığının spermlerinden elde edilen DNA molekülleri ve hiyalüronik asidin yanında cilt tipine göre oluşturulacak vitamin ve antioksidan kokteylinden oluşan bu bakım cildin kendini onarmasını sağlıyor, kırışıklıkları azaltıyor ve ekstra nem vererek cildi dolgunlaştırıyor. İnce lazer kesim iğnelerle cilt altına verilen bu karışım, yüz, göz kenarları, üst dudaklar, boyun ve dekolte bölgesinin yanında el sırtına da uygulanabiliyor.

Somon DNA’nın dikkat çeken noktası ise polinükleotid ve hyaluronik asit kombinasyonuyla cildin kendini onarım mekanizmasını tetiklemesi. Hasara uğramış, Güneş’ten, soğuktan, günlük hayatın koşturmacasından yıpranmış cildin tamir edilmesini sağlayan bu tedavi, özellikle 30 yaş ve üzeri kişilerde desteğe ihtiyaç duyan ciltler için birebir.

Kış Aylarında Uygulanabilecek 5 Profesyonel Cilt Bakımı
5 Profesyonel Cilt Bakımı

Red Touch

Tıpkı Thermage gibi Red Touch da kolajen üretimini tetikleyen, hızlı ve konforlu bir uygulama. 675 nm dalga boyunu kullanarak sadece kolajen liflerini uyaran ve seçici bir lazer tekniği olan bu tedavi, cilt altında kolajen üretimini tetikleyecek termal bir hasar yaratıyor. Kolajen üretimi artan cilt toparlanıyor, canlanıyor, gerginleşiyor ve elastikiyetini geri kazanıyor. Melanosit hücrelerini tetiklemeyen bu dalga boyu sayesinde lekelenme yan etkisi görülmüyor, ayrıca bu uygulama akne ve melazma şikâyetlerine sahip olan kişilerde de güvenle kullanılabiliyor.

İğneli işlemlere karşı harika bir alternatif olan Red Touch sonrasında herhangi bir hassasiyet yaşanmıyor, ciltte soyulma ve pullanma görülmüyor. İyileşme süresi oldukça kısa olan bu yöntem için cilt tipine de bağlı olarak genellikle ayda bir olmak üzere üç seans öneriliyor.

Kış Aylarında Uygulanabilecek 5 Profesyonel Cilt Bakımı
5 Profesyonel Cilt Bakımı

BBL

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan BBL, geniş bantlı ışık anlamına geliyor. 400-1200 nm arası dalga boyları kullanan BBL, yaşlanma belirtilerinin temel sebebi olan DNA hasarını toparlayarak daha genç bir cilt ortaya çıkarıyor. Lekelerden kırışıklıklara, cilt matlığından doku bozukluğuna kadar birçok şikâyete cevap olan bu tedavi hem cildi yenileyip gençleştiriyor hem de yeni problemlerin oluşumunu geciktiriyor. BBL’le sadece görüntüde değil genetik düzeyde de gençleşme sağlanıyor. Tabii ışın tedavisi dendiğinde kolajeni de atlamamak lazım: BBL kolajen üretimini ve depolanmasını da destekliyor.

Bir ışın tedavisi olduğundan yan etkisi bulunmayan ve yine konforlu bir uygulama olan BBL’in öne çıkan tercih sebebiyse kişiye özel uyarlanabilir olması. Farklı dalga boyları cildin farklı katmanlarına etki ettiğinden dolayı danışanın şikayetlerine yönelik bir program belirleniyor ve vücuda tam oturan bir elbise gibi cilde tam oturan bir seans programıyla cilt kalitesi ve sağlığı en üst seviyeye çıkarılıyor.