Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

HBO’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?

15 Haziran 2023
HBO’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?

HBO’nun öne çıkan dizilerini bir araya getirdik.

HBO denildiğinde ilk akla gelen dizi hangisidir? “Sex and the City”, “Game of Thrones”, “True Detective”, “Succession” ya da son zamanların meşhur dizisi “The Last of Us” belki de. Uzun yıllardır televizyon ekranlarının en sevilen işlerini üreten HBO’da izlemeniz gereken yapımları bir araya getirdik. Seçkimizin gözden kaçmaması gereken dizileri arasında önümüzdeki dönemde ekrana gelecek Kate Winslet’li “The Regime” ve “A Night of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” da yer alıyor.

“The Regime”

Kate Winslet’ın başrolünde yer aldığı “The Regime”, kurgusal bir Avrupa rejiminde çözülmeye başlayan saray duvarları arasında geçen bir yılı anlatıyor. Yayın hayatına 2024’te başlayacak dizinin kadrosunda Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha Plimpton ve Hugh Grant yer alıyor. Şimdiden HBO’nun en prestijli dizilerinden biri olmaya aday gösterilen “The Regime”in aynı zamanda Kate Winslet’a üçüncü Emmy ödülünü de getirmesi muhtemel.

Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?
Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?

“A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”

George R.R. Martin’in evrenlerini sevenlerin izlemek için sabırsızlanacağı “A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, “Game of Thrones”tan bir asır öncesine uzanıyor. Martin’in Dunk and Egg kitabına dayanan “A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, Ser Duncan the Tall ve Aegon V Targaryen’in hikâyesini konu alıyor.

“The Sympathizer”

Viet Thanh Nguyen’in aynı adlı romanından uyarlanan “The Sympathizer”, Vietnam Savaşı’nın son günlerinde yarı Fransız yarı Vietnamlı bir komünist casusun mücadelesini ve ABD’ye sürgüne gönderilmesini konu ediyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Ky Duyen ve Sandra Oh’un yanı sıra Robert Downey Jr.’ı görüyoruz.

“White House Plumbers”

Beş bölümlük “White House Plumbers”, Richard Nixon’ın siyasi sabotajcıları E. Howard Hunt ve G. Gordon Liddy’nin korumaya çalıştıkları başkanlığı yanlışlıkla nasıl devirdiklerinin perde arkasını hayal ediyor. Hiciv dolu bu drama, Beyaz Saray’ın, 1971’de sızdırılan Pentagon Belgeleri’ni araştırmaları için CIA ve FBI ajanları Hunt ve Liddy’yi işe almasıyla başlıyor.

Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?
Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?

“The Idol”

Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan, The Weeknd ve Sam Levinson’ın ortak yapımı “The Idol”, son günlerin en çok konuşulan dizilerinden biri. Hollywood’un müzik sektörünü konu alan dizinin başrolünde Lily-Rose Depp ve The Weeknd yer alıyor.

Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?
Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?

“House of Dragons”

“Game of Thrones” evreninin devam eden bir başka hikâyesi olan “House of Dragons”, Batıdiyarı’nın 9 büyük hanedanlığından Targaryen Krallığı’nı anlatıyor. “Game of Thrones”ta yaşanan olayların yaklaşık 200 sene öncesine odaklanan dizi, Targaryen Krallığı’nın yaşadığı çalkantılı döneme konuk oluyor. Yönetmenliğini Emmy ödüllü Miguel Sapochnik’in üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Milly Alcock, Matt Smith, Graham McTavish, Paddy Considine ve Rhys Ifans gibi isimler yer alıyor.

“Succession”

Bir son zaman efsanesi olan “Succession”, HBO’nun gelmiş geçmiş en ses getiren dizilerinden biri. Bu meşhur diziyle henüz yolu kesişmemiş olanlardan iseniz medya imparatoru Logan Roy ve ailesini anlatan “Succession”, geçtiğimiz haftalarda final bölümüyle ekranlara veda etse de seyir keyfi hiç azalmayacak bir HBO klasiği.

Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?
Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?

“The Sopranos”

Bir başka HBO klasiği olan “The Sopranos”, yalnız platformun değil tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biri. New Jersey’deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin babası Tony Soprano ve ailesinin yaşamını anlatan dizi, tüm HBO dizilerinin babası sıfatıyla listedeki yerini alıyor.

Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?
Hbo’da Hangi Dizileri İzlemelisiniz?