Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

En Eğlenceli Sömestr Kampları

17 Ocak 2024
En Eğlenceli Sömestr Kampları

Öğrencilerin dört gözle beklediği yarıyıl tatili için zil çalmak üzere! Çocuklarınızın yılın yorgunluğunu atacakları, eğlenceli ve yaratıcı sömestr kamplarını gelin birlikte keşfedelim.

20 Ocak’ta başlayan sömestr tatili 4 Şubat’ta son buluyor, iki haftalık tatil dönemi boyunca öğrencileri bu kez bolca eğlence, bolca keşif bekliyor. Çocuklar sömestr kamplarında tasarım kodlama yapabilecek, kayak öğrenecek, binicilik deneyimleyebilecek, yabancı dillerini geliştirecek ve sürdürülebilir yaşam odaklı aktivitelere katılabilecekler.  

Oyun Kampı

Çocukları sanat ülkesi yolculuğuna davet eden Oyun Kamp’ta, çocuk kitabı yazarı ve yaratıcı drama eğitmeni Lider Hepgenç’in Sanatsal Bir Macera adlı kitabındaki bölümlerden oluşan fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kaz Dağları’nda gerçekleşecek olan bu kampta, çocukları aileleri ile birlikte sanat ülkeleri yaratacakları mutlu ve huzurlu anlar bekliyor. Birçok etkinliğin yer aldığı kampta ayrıca Kaz Dağları’nın görünmeyen derinliklerine jeep safari gezisi yaparak birbirinden güzel köyleri keşfe çıkılacak.

Tarih: 02 – 04 Şubat 2024

Yaş Aralığı: 5 – 12

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Sömestr Kampları

Doğa Kampı

Yoğun bir eğitim ve öğretim dönemini geride bırakan öğrencilere sömestr tatilinde doğada vakit geçirmek çok iyi gelecek! Kastamonu’nun eşsiz doğasında yer alan İksir Çiftlik’te hem dinlenip hem de eğlenebilecekleri keyifli bir program genç misafirleri bekliyor. Birer haftalık iki dönemden oluşan bu doğa kampına çocuklar aileleri ile birlikte katılma fırsatına sahipler. Teorik ve uygulamalı binicilik derslerinin yer aldığı kampta çocukları keşif dolu anlar bekliyor.

Tarih: 1. Dönem 22 – 28 Ocak 2024 / 2. Dönem 29 Ocak – 4 Şubat 2024

Yaş Aralığı: 4 – 12 yaş

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Sömestr Kampları

Kayak Kampı

Çocuğunuzun sömestr tatilinde hem eğlenmesini hem de yeni bir spor öğrenmesini istiyorsanız bu kış sizi ailece kayak pistlerine alalım. Küçük Filozoflar Kampta’nın düzenlediği kayak kampı Sarıkamış’ta gerçekleşecek. Tarih ve kayağın bir arada olduğu harika etkinlikte şehrin etnik dokusunu, kültür ve coğrafyasını yaşamaya hazır olun. Alpler’den sonra yalnızca Kars Sarıkamış’ta görülen kristal kar, kayak sporu için en ideal kar olarak gösteriliyor. Bu da ailece harika bir kayak deneyimi edineceğiniz anlamına geliyor. Müthiş çam ormanlarının çevrelediği pistte, çocuklar çok eğlenecek.

Yaş Aralığı: 6 – 16

Tarih: 1. Dönem 27 – 30 Ocak 2024 / 2. Dönem 1 – 4 Şubat 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

En Eğlenceli Sömestr Kampları
Sömestr Kampları

Matematik Kampı

Nesin Matematik Köyü’nün düzenlediği sömestr kampında, çocukların oyunlardan ve günlük hayat getirilerinden çeşitli matematiksel çıkarımlar yapmalarını sağlanarak adeta yeni bilim meraklıları yetiştiriliyor. Çocukların matematiksel kavramlarla tanıştıkları, aynı zamanda analiz yapma, strateji geliştirme, soyutlama ve genelleme süreçlerini deneyimledikleri Pentalitha matematik oyunları ile çocuğunuzu keşif dolu bir kamp dönemi bekliyor.

Yaş: İlkokul 3. Sınıf

Tarih: 5 – 7 Ocak 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kodlama Kampı

Kampa gitmek bir çocuk için olağanüstü bir deneyim ancak bir ebeveyn olarak çok da uzaklara gitmesini istemiyor ve şehir içinde olsun istiyorsanız İstanbul Ataşehir’de yer alan Bricks For Kids kodlama kampını yakından inceleyebilirsiniz. Bu kampta katılımcı minikler, LEGO tuğlaları ile özel olarak tasarlanmış model çalışmaları yapacak, oyun eşliğinde mühendislik ve mimarlık dünyasını keşfedebilecekler.

Yaş Grubu: 5 – 13 yaş

Tarih: 22 Ocak – 2 Şubat 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

En Eğlenceli Sömestr Kampları
Sömestr Kampları

Lise Kış Kampı

Lise öğrencilerinin üniversite tercihleri öncesinde farklı alanlarda deneyim kazanma ve kariyer adımları hakkında bilgi edinme fırsatı buldukları Lise Kış Kampı’nı Koç Üniversitesi düzenliyor. Öğrenciler programda psikoloji, Python ile programlama giriş, hukuk, tıp, ekonomi, moleküler biyoloji ve genetik ile endüstri mühendisliği alanlarından istediği bölümü seçerek kampı tamamlıyor. Tüm dersler Pazartesi ve Perşembe günleri arasında Koç Üniversitesi öğretim üyeleri ve asistanları tarafından seçilen kamp türüne göre İngilizce ya da Türkçe olarak veriliyor. Ayrıca katılımcı öğrenciler Koç Üniversitesi’nin tam zamanlı lisans öğrencisi olan mentorlarla eşleştirilerek öğrencilere üniversiteye dair her türlü sorularında yardımcı oluyorlar.  

Yaş Grubu: Lise Öğrencileri

Tarih: 22 Ocak – 4 Şubat 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

En Eğlenceli Sömestr Kampları
Sömestr Kampları

Almanca Dil Kampı

Almanya’nın güneyinde Lindenberg kentinde yer alan Humboldt-Institut, Almanca eğitimi konusunda ülkenin en prestijli kurumları arasında gösteriliyor. Turistik kasabaya on dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alan okulda A1’den C2’ye kadar tüm seviyelerde Almanca eğitimi veriliyor. Haftada 30 saat dil eğitimi alan öğrenciler öğleden sonra çeşitli sosyal ve sportif aktivitelere katılabiliyor. Almanya’yı deneyimleme fırsatı da cabası.  

Yaş Grubu: 13 – 17 yaş

Tarih: 21 Ocak – 4 Şubat 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Çince Aile Dil ve Kültür Kampı

Sömestr tatilinde ailece yepyeni bir kültür öğrenmeye hazır mısınız? Çin’in Şangay ya da Pekin kentinde gerçekleşen aile kampında çocuklar ve gençler Çince derslerinin yanı sıra spor aktiviteleri ve gezi programlarına katılırken ebeveynler ise yetişkinlere yönelik Çince dil derslerine katılabiliyorlar. Keşiflerle dolu aile kampı süresi 2 hafta ancak programı uzatmak isteyenler diğer şehirdeki kampa katılarak iki hafta daha ekleyebiliyorlar.

Yaş Grubu: 7 – 17 Yaş

Tarih: Her 15 günde bir yenileniyor

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

En Eğlenceli Sömestr Kampları
Sömestr Kampları

Kanada Dil Kampı

Çocuğunuz Kanada’da İngilizce ya da Fransızca dil eğitimi alsın istiyorsanız BLI Canada’da aradığınız kamp programını bulabilirsiniz. Montreal ve Quebec şehirlerinde gerçekleşen kamplarda sabah saatlerinde dil eğitimi gerçekleşirken öğleden sonraları yapılan çeşitli proje ve etkinliklerle çocukların yaratıcılık ve dilsel bağımsızlıkları gelişiyor. Yaz dönemi sonuna kadar devam eden kamp için kendiniz tarih belirleyebiliyor ve hatta kalış süresinde de esnek program yapabiliyorsunuz. Dünyanın birçok yerinden öğrencilerin katıldığı bu kampta çocuklar dil öğrenirken farklı kültürleri tanıyıp dostluklar geliştirecekler. Kanada’da düzenlenen dil kampını World Camps düzenliyor.

Yaş Grubu: 8 – 17 Yaş

Tarih: Ocak – Ağustos 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre Kayak Kampı

Dünya’nın her yerinden kampa katılan gençlerin hem dağ kışını hem de şehir kışını deneyimledikleri İsviçre Kayak Kampı, Zürih kentinde gerçekleşiyor. 7 günü dağlarda, 3 günü şehirde geçen kamp katılımcıları ilgi alanlarının peşinden gitme fırsatı yakalıyor. Dağ kampüsünde öğleden sonraları kayak, snowboard, kızak ya da kros kayağı programına katılma fırsatı yakalarken sabah saatlerinde Almanca ya da İngilizce dil yetkinliklerini geliştiriyorlar. Şehir kampüsünde ise sabah saatlerinde yine dil eğitimi verilirken öğleden sonra spor aktiviteleri, sanat ve kültür etkinlikleri yapılıyor. Bu sömestr dönemi için kayıt fırsatını kaçırmış olursanız bir sonraki yıl için takviminize şimdiden ekleyebilirsiniz.

Yaş Grubu: 14 – 16 Yaş

Tarih: 1. Dönem 21 Ocak – 30 Ocak 2024 / 2. Dönem 31 Ocak – 9 Şubat 2024

Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.