Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

David Bowie, Yeniden.

20 Mart 2023
David Bowie, Yeniden.

Tek bir disipline sığamayan, sanatın her dalında kendine yer edinen bir isim. Kültleşen notaları ve bu notalara hikayeler çizen kıyafetleri, zamanının ötesinde var olmayı başaran bir yetenek.

David Bowie, Yeniden.
David Bowie

69 yaşında hayata gözlerini yuman efsanevi İngiliz sanatçı David Bowie; kostümleri, albümleri, şarkı sözleri, mektupları ve videolarından oluşan 80 bin parçalık koleksiyonuyla 2025 yılında The David Bowie Centre for the Study of Performing Arts adıyla Queen Elizabeth Olympic Park’ta açılacak olan Victoria and Albert Museum’un V&A East Storehouse adlı bölümünde yer almaya hazırlanıyor.

David Bowie, Yeniden.
David Bowie


Müzede sergilenecek olan her bir parça sayesinde Bowie’nin şarkılarını nasıl yazdığına şahit olup geçmişe bir yolculuk yapmanın büyüsüne kapılmayı vadeden koleksiyon aynı zamanda Bowie’nin Space Oddity şarkısında kullandığı stylophone adlı müzik aletini, Aladdin Sane turunda giydiği Kansai Yamamoto imzalı kostümleri ve Bowie’nin Earthling albümünün kapağında giymek için Alexander McQueen ile birlikte tasarladığı kostümü de içeriyor.


Bowie’nin hayatının her döneminde tuttuğu not defterlerinin de görülebileceği koleksiyon, kalıcı olarak sergilenecek ve tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.