Bütünsel Sağlığın Okulu: Vivamayr

Fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ruhsal sağlığınızı düzene sokmak ve kendinize reset atmak için size Avusturya’dan muazzam bir sağlık kliniği öneriyoruz.

Not: Vivamayr, Seven Stars Luxury Hospitality Awards’ın 2022 ayağında “En İyi Medikal Spa” ödülünün de sahibi oldu.

İş yaşamının, gündelik sıkıcı işlerin, ekonomi ve siyaset haberlerinin, belki bazen bir ayrılığın ya da sevdiklerimizle yaşadığımız bir problemin sebep olduğu stres hayatımızı zorlaştırabiliyor. Ya yataktan hiç çıkmak istemiyoruz ya da gözümüze uyku girmiyor. Uyuduğumuzu sansak da yorgun uyanıyoruz, gün içinde kendimizi üzerimize bir ağırlık çökmüş gibi bulabiliyoruz. Her ne kadar sağlıklı beslensek ya da spor yapsak da böyle bir durumda bütünsel sağlıktan bahsetmek mümkün olmuyor. Sağlıklı yaşam için sürekli araştırma yapıyor, bir sürü makale, araştırma ve kitaplar okuyor, alanında uzman profesörleri takip ediyorum. Hepsinde karşılaştığım bilgi ise bütünsel sağlığa ancak fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ruhsal sağlığın bir arada düzene sokulmasıyla ulaşılabileceği oldu. Elbette hepsini birden sağlamak oldukça zor. Birini düzeltsek biri eksik kalıyor diye düşünebilirsiniz.

İşte Vivamayr, kendisine özgü sağlık konseptiyle bütünsel sağlığınıza ulaşmanızı sağlayacak tüm unsurları sunuyor. Tek yapmanız gereken Avusturya Altaussee ve Maria Wörth’te yer alan iki merkezinden birini seçip doğa manzaralı odalarından birine yerleşmek ve doktorların sizin için hazırlayacakları programlar eşliğinde rahatlamanın, vücudunuzu toksinlerden arındırmanın ve sağlığınıza kavuşmanın keyfini çıkarmak.

Benim ilgimi muhteşem dağların arasında, büyüleyici bir gölle çevrili Vivamayr Altaussee çekti. Fotoğraflarını görür görmez manzarasına, ahşap mimarisine, önündeki uzun iskeleye, göldeki sandallara vuruldum. Her alanı huzur vermek için tasarlanmış gibi. Renkleri, aydınlığı, etrafınızı saran ağaçları ve doğayla iç içe rahatlama alanlarıyla ruhunuza hitap edecek bir yer. Ama Vivamayr Altaussee’yi eşsiz yapan, sunduğu sağlık konsepti. F. X. Mayr’ın geleneksel bulgularına dayanan en son teknoloji ve yenilikçi bilimsel yöntemlerle çalışan merkezde ister hastalıklardan korunma isterse bir hastalıkla mücadele için olsun, kişisel sağlığınız için mükemmel kombinasyona ulaşmanız mümkün. Vivamayr Sağlık Konsepti’nin en çok dikkatimi çeken ilkesi, kişiselleştirilmiş, bütüncül teşhis ve tedavi. Burada beslenme, hareket ve ruhsal dayanıklılığı güçlendirmek her şeyin merkezinde yer alıyor ve bunu sizi sürekli takip eden doktorlar aracılığıyla sağlıyorlar. En önemli artısı kendinizi sürekli emin ellerde hissediyorsunuz.

Vivamayr Sağlık Konsepti dört unsurdan oluşuyor: Kişiye özel sağlık ve beslenme konsepti, Modern Mayr Tıbbı, yenilikçi tıbbi teknolojiler ve yaşam boyu destek.

Kişiye özel sağlık ve beslenme konseptinde öncelikle kişilerin hedefleri ve ihtiyaçları kan tahlilleri, kapsamlı ilk muayene ve kontroller sonrası belirleniyor ve doktorlar tarafından sonuçlara uygun beslenme, egzersiz, tedavi ve terapi programı hazırlanıyor. Herkese benzersiz olduklarını, sağlık için gereksinimlerinin farklı olduğunu ve ona uygun şekilde bakım göreceklerini hissettiren bir uygulama bu.

Modern Mayr Tıbbı, F. X. Mayr’ın onlarca yıllık bilgi birikimini Fonksiyonel Myodiagnostik (Myo aleti ile hastalıkların teşhisi) ve Ortomoleküler Tıp (besin takviyeleri ile hastalıklardan korunma ve iyileşmeyi destekleme) ile birleştiriyor ve bunu tamamlayıcı tıptaki en son bilimsel anlayışlarla destekliyor. Burada beslenme, hareket ve ruhsal dayanıklılığı sağlayarak bütünsel sağlığa ulaşmak hedefleniyor.

Vivamayr sadece beslenme ve rahatlama merkezi değil. Burada en son teknoloji ve yenilikçi bilimsel yöntemlerle çalışılıyor. Tıptaki en yeni ve en son bulgular takip edilip uygulanıyor. Kullanılan yöntemler, kesin teşhisler ve ideal bir tedavi süreci sağlıyor ki bu da ortaya çıkan sağlık sorunlarına uygun bir program ile kişinin her türlü sorununu gidermeye yönelik hizmet almasını sağlıyor.

Ve yaşam boyu destek ile tüm bunları sağlık merkezinden ayrıldıktan sonra da sürdürmeniz amaçlanıyor. Hem Maria Wörth ve Altaussee’deki tıbbi sağlık merkezlerinde hem de Viyana ve Londra’daki gündüz kliniklerinde sağlığınızı korumak için hizmet almaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca çevrimiçi olarak da hizmet veriyorlar. Burada başladığınız sağlıklı yaşam macerasına normal hayatınızda da devam etmenizi sağlayacak bir düzen oturtup ona göre bir yaşam kurmanız için ellerinden geleni yaptıkları kesin. Zaten Vivamayr Altaussee’de yedikleriniz, yaptığınız meditasyonlar, spor, sağlık sorunlarının tespitinden sonra başlanan tedaviler hayatınıza geçirebileceğiniz şekilde bir nevi size öğretiliyor. Aynı sağlık okulu gibi. Mezun olduğunuzda kendi doktorunuzun asistanı gibi oluyor, ruhunuzu ve bedeninizi en sağlıklı hallerine getirmek için öğrendiklerinizi uygulamaya devam ediyorsunuz.

Size Vivamayr’da genel olarak bir günün nasıl geçtiğini kısaca anlatmak istiyorum. Saat 06.30-07.30 arası herkes dağ ya da göl manzarasına karşı güne uyanıyor. İlk olarak ağzı, gece boyunca mideden salgılanan kötü bakterilerden arındırmak için bir içecek ve ağız sağlığı için yağ içiliyor. Ardından 07.30’da dolaşımı aktive etmek adına hafif egzersiz yapılıyor. Güne zinde başlamanın en güzel yolu. 08.00’da kahvaltıya geçiliyor. Kahvaltı günün diğer öğünleri gibi size özel belirlenmiş bir programa uygun servis ediliyor. Sofranızdaki ekmekten tutun ana yemeğe ve tatlıya kadar her şey hassasiyetiniz olan besinlere dikkat edilerek ve vücudunuzu tüm toksinlerden, bağımlılıklardan arındırmaya yönelik hazırlanıyor. 08.30-12.00 arası kişisel medikal terapiler ve tedaviler uygulanıyor. 13.00’teki öğle yemeği de yine sizin ihtiyaçlarınıza göre oluşturulmuş programa uygun olarak size sunuluyor. 14.00-17.00 arası da medikal terapi ve tedavilere ayrılmış. Programların hepsinde medikal tedavi en başta geliyor ve bu her gün daha da sağlıklı olmanızı garanti ediyor. 18.00 akşam yemeği vakti. Gece sizi rahatsız etmeyecek ve bağırsaklarınızı en az yoracak besinlerle hazırlanmış, lezzetli akşam yemeği restoranda sizleri bekliyor. 21.00’de vücudun en büyük ihtiyacı olan uykuya geçiliyor. Biraz erken gibi görünebilir ama vücut en az 7 saat uykuya ihtiyaç duyar ve ertesi sabah 06.00 civarı kalkacak biri için 21.00’de uyumak gereken rahatlamayı ancak sağlayacaktır.

Bu şekilde kişiye ve ihtiyaca uygun klasik, kilo kontrolü, aktif detoks, COVID-19 sonrası, stres kontrolü, bağışıklık güçlendirici, iltihap karşıtı cilt ve diyabet olmak üzere sekiz program yer alıyor Vivamayr’da. İstediğiniz programa dahil olabiliyor ve vücudunuz ile ruhunuzun ihtiyaçlarına uygun olarak yedi ila on dört gün arası kendinize reset atabiliyorsunuz. Reset atmak dedim çünkü burada vücudun mikrobiyotasının %95’ini barındıran bağırsaklarımızdaki yararlı bakterileri koruyup artırmayı, varsa hastalıklarımıza uygun tedavileri, eksik vitamin ve minerallerimizi, zihnimizi rahatlatmanın ve stresle baş etmenin yollarını öğreniyorsunuz. Tüm gereksinimleriniz karşılanıyor ve her anlamda hafiflemiş olarak oradan ayrılıyorsunuz.

Klasik programın en dikkat çekici özelliği, en kişiselleştirilmiş program olması. Hepimizin vücudu ve ihtiyaçlarımız bambaşka. Bu programda bu kişisel ihtiyaçlara göre bir yol haritası çiziliyor, muayeneler, testler ve tedaviler kişiye özel belirleniyor. Ayrıca bütünsel sağlığınıza destek olacak ek terapiler de rahatlamanıza, kendinize güveninizi ve gücünüzü artırmaya yönelik olarak uygulanıyor.

Kilo kontrolü programı, ideal kilonuza ulaşmanız için bir yol çizmenize yardımcı oluyor. Öncelikle yapılan testlerle kilo vermenize engel olan bir rahatsızlık olup olmadığına bakılıyor, ardından beslenme ve spor programlarıyla yeni bir yaşam tarzı oluşturuluyor. Program sonrası da uygulayabileceğiniz ipuçları vermek ve düzeninizi değiştirmek için sizi motive etmek bu programın temel amacı. Sağlığı merkeze koyuyor ve beraberinde gelen hafiflemenin tadını çıkarıyorsunuz.

Aktif detoks programının amacı vücudu ve zihni arındırmak. Sizi ve tüm organizmanızı daha aktif hale getirmenizi sağlıyor. Detoks sayesinde vücudunuz her gün maruz kaldığınız çevre kirliliğiyle nasıl daha etkili baş edeceğini öğreniyor, bu da enerji deponuzu dolduruyor ve aktif hayata geçiş yapmanızı sağlıyor. Bütünsel sağlığınızın doğru bir detoks programından sonra nasıl arttığına inanamazsınız. Tüm o uyuşukluk hissi, sabahları yataktan çıkmak istememe, halsizlik gidiyor, cildiniz parlamaya başlıyor ve gerçekten mutluyum diyebiliyorsunuz. Daha ne olsun.

COVID-19 sonrası programında hastalığın uzun dönem etkilerini en aza indirmek hedefleniyor. Akciğer fonksiyonlarındaki bozukluk, beyin sisi, odaklanma ve performansta azalma gibi daha pek çok belirtiyle savaşmak için biçilmiş kaftan çünkü bu programın odağında bağışıklık sistemini güçlendirmek var. Deyim yerindeyse tam kapasite çalışan bir bağışıklık sistemine kavuşmanız için gereken medikal desteği veriyor, diyet programını hazırlıyor ve meditasyon ile spor programlarını da işe katıyorlar. Tam bir sağlık programı diyebiliriz.

Stres kontrolü programının amacı, adı üzerinde: Günlük yaşamın üzerimizde oluşturduğu baskının hakkından gelmemizi ve verimliliğimizi artırmayı amaçlıyor. Vücudun stresli durumlarla başa çıkmasına yardımcı oluyor ve stres yönetimi için gerekli enerjiyi edinmenizi sağlıyor. Sürekli strese maruz kaldığımız düşünülürse hepimizin katılması gereken programlardan olduğunu söyleyebilirim.

Bağışıklık güçlendirici programın sonunda sizi viral, bakteriyel ve parazit kaynaklı tehditlerle etkili şekilde savaşabilen bir bağışıklık sistemi bekliyor olacak. Bu sayede bulaşıcı hastalıklara da daha dirençli hale gelecek ve varsa rahatsızlıklarınızın üstesinden çok daha rahat bir şekilde gelebileceksiniz.

Anti-inflamatuar cilt programı, bizi koruyan, nefes alan ve hatta vücudun detoks sayesinde toksinlerden kurtulmasını sağlayan cildimizi sağlıklı tutmayı hedefliyor. Cilt sağlığında beslenme ve sağlıklı yaşam tercihleri de büyük rol alıyor. Bu programda hepsine birden ulaşmanız mümkün. Alman Estetisyen Dr. Barbara Sturm ile yürütülen programda bir yandan vücudunuz cildinize zarar veren toksinlerden arındırılırken bir yandan da Dr. Barbara Sturm’un tedavi ve ürünleriyle inflamasyonu azaltılıp yenilenmesi sağlanıyor. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde kavuşmak için gereken detoks etkisini, sağlıklı beslenmeyi ve kozmetik tedaviyi bu programda alabilirsiniz.

Diyabet programında ise diyabet adayı, tip 1 ve tip 2 diyabetli kişilerin metabolizması güçlendiriliyor ve bu sayede hastalığa yakalanma önleniyor ya da hastalığın semptomları en aza indiriliyor. Diyabetliler için yeniden düzenlenen beslenme programı ve medikal terapilerle ve kişiye özel sağlanan hareket konseptiyle hayat kalitesini artırmak bu programda hiç de zor değil.

Vivamayr, bir ya da iki haftalık programlarıyla ömür boyu uygulayabileceğiniz sağlıklı yaşam sırları veren, bütünsel sağlığınızı nasıl koruyup geliştirebileceğinizi öğreten bir okul. Ve bu okulun öğretmenleri alanlarında uzman doktorlar. Vivamayr’da başlayıp devam ettireceğiniz sağlıklı beslenme, medikal sorunların tedavisi, besin takviyeleri ve spor beraberinde azalan stresi, artan uyku kalitesini, sağlıklı bir ruh halini getirecek. Hepsi bir bütün ve zaten o yüzden bütünsel sağlık. Her sabah yataktan fırlarcasına kalkmak istemenize rağmen tüm bunları hayatınıza adım adım uygulamakta zorlanacağınızı düşünüyor ve bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız Vivamayr’da bir program seçip Avusturya’ya giden uçağa atlayın derim. Vivamayr’da geçireceğiniz günlerin ardından kavuşacağınız bütünsel sağlığın verdiği mutluluk ve enerjiyle kendinizi ödüllendirin.

Total
0
Paylaşımlar
İlginizi Çekebilir