Saatolog.com.tr

Saatolog.com.tr Logo

Bir İlk: Swatch x Blancpain İşbirliği

4 Eylül 2023
Bir İlk: Swatch x Blancpain İşbirliği

Geçtiğimiz yıl duyurduğu Omega ve Swatch işbirliğiyle uzun süre saat dünyasının en çok konuşulan işbirliklerinden birine imza atan Swatch, şimdiyse Blancpain’le bir araya geliyor.

1 Eylül tarihli The New York Times ve The Washington Post gazetelerinin tam boy reklam sayfasında, bir havuzun içinde Swatch logolu bir kart görünüyordu. Kartın alt kısmında 9.9.2023 tarihi, Swatch logosunun üstünde ise “x” ayrılmış bir boşluk vardı. Kartın sağ üst kısmına biraz daha dikkatli bakıldığında ise bir Blancpain Fifty Fathoms silueti beliriyordu. Bu, 9 Eylül’de duyurulacak Swatch x Blancpain işbirliğinin ilk reklamıydı. Üstelik Swatch bu tanıtımı daha önceleri pek yapmadığı şekilde, gazete sayfalarında yapıyordu.

Swatch’un 3 Eylül’de Instagram sayfasında yaptığı paylaşım ile iki marka arasında bir işbirliği olduğu ve 9 Eylül’de duyurulacağı kesinleşti. Swatch, beş okyanusu öne çıkararak tasarladığı bir dünya haritası üzerine Swatch ve Blancpain logolarını yerleştirerek 9 Eylül’ü işaret etti. Peki, havuzun içinde kaybolan Swatch logolu bir kart ve okyanuslar üzerine yerleştirilen Swatch x Blancpain logoları nasıl bir işbirliğini işaret ediyor?

Instagram postundan yola çıkarak Swatch x Blancpain modellerine beş okyanusun isminin verileceği ve modellerin renklerinde okyanuslardan ilham alınacağı öngörülüyor. Ve tabii bir dalış saati olacağı. Blancpain’in bu sene Fifty Fathoms koleksiyonunun 70. yılını kutladığını düşünürsek yeni modellerde Fifty Fathoms’ın başrolde olması da pek muhtemel.

9 Eylül’de satışa çıkarılacak Swatch x Blancpain koleksiyonu tıpkı MoonSwatch’da olduğu gibi sadece Swatch butiklerinde satışa çıkarılacak. Blancpain butiklerinde ise sadece teşhir amacıyla bulunacak. Swatch x Blancpain koleksiyonuyla lüks segmentten bir saat markası daha ulaşılabilir fiyatlarla saat meraklılarıyla buluşuyor olacak. MoonSwatch gibi kuyruklar yaratıp yaratmayacağı ise merak konusu.